Pożyczka na zasiłku dla bezrobotnych

Jestem osobą w wieku 26 lat, do tej pory byłem zatrudniony na umowę o pracę przez blisko 5 lat jednak w związku z problemami finansowymi firma w której pracowałem została zlikwidowana i aktualnie od trzech miesięcy jestem na zasiłku dla bezrobotnych. Czy w takim wypadku mam szansę na otrzymanie gdzieś pożyczki?

Na wstępie trzeba zaznaczyć że uzyskanie kredytu w banku jest niestety nie możliwe ponieważ banki nie udzielają kredytów osobom będącym na zasiłku. Niestety w tym wypadku nawet większość firm udzielających pożyczki pozabankowe nie będzie nam również w stanie pomóc. Możemy jednak spróbować w niektórych z nich ponieważ często podchodzą one indywidualnie do sytuacji finansowej swoich klientów. W tym konkretnym przypadku na korzyść osoby starającej się o pożyczkę przemawia to że pracowała dosyć długo, straciła pracę nie ze swojej winy i aktualnie nadal posiada (co prawa dużo mniejszy ale jednak jakiś) dochód w postaci zasiłku dla bezrobotnych.

PROVIDENT

Firma Provident rozpatruje różne sytuacje finansowe w których znalazły się osoby starające się o uzyskanie pożyczki. Być może w przypadku Providenta uda się uzyskać jakąś mniejsza pożyczkę jednak w takim wypadku bardzo możliwe że firma będzie mogła udzielić nam pożyczki tylko w opcji „domowej” czyli z odbiorem rat u nas w mieszkaniu lub domu.

Firma Takto jest nową firmą pozabankową na naszym rynku i również należącą do firm która indywidualnie podchodzi do każdego klienta który złoży wniosek o pożyczkę. Każdy z klientów ma szansę na ocenę jego zdolności kredytowej i sprawdzenia czy ma on możliwość spłacenie pożyczki. W firmie Takto możemy uzyskać pożyczki już od 500 zł do nawet 10 000 zł z okresem spłaty od 3 do 24 miesięcy.

W wspomnianym przypadku trudno prognozować czy osoba uzyska pożyczkę w danej instytucji czy też nie. Może być też tak że taką pożyczkę uda się jej uzyskać w firmie której tutaj nie uwzględniliśmy. Podobne oferty pożyczek pozabankowych mają w swojej ofercie jeszcze takie firmy jak Zaimo, Profi Credit, Asa Kredyt, Bocian czy Pomocna Pożyczka.

Jedna myśl na temat “Pożyczka na zasiłku dla bezrobotnych

  1. Mogę się mylić ale chyba nie ma takich pożyczek i raczej trzeba posiadać normalny stały dochód, żeby uzyskać zarówno kredyt jak i pożyczkę pozabankową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *