Mam 19 lat – gdzie dostanę pożyczkę?

Jeśli jestem osobą zatrudnioną i mam ukończone 19 lat to gdzie mógłbym dostać pożyczkę? Dodam że nigdy wcześniej nie brałem ani kredytów ani pożyczek.

MBANK, GETIN BANK

W zasadzie w wieku 19 lat większość banków powinno udzielić nam kredytu jednak większym problemem jest to że bierzemy kredyt po raz pierwszy a więc nie mamy jeszcze żadnej zdolności kredytowej którą mógłby sobie sprawdzić bank czyli czy jaki kredyt braliśmy i czy go terminowo spłacaliśmy.

Jednak jeśli mamy stałe zatrudnienie i wynagrodzenie nie niższe niż najniższa krajowa to powinniśmy bez problemu jakiś nie duży kredyt otrzymać w Getin Banku lub mBanku. W tym drugim banku mamy szanse otrzymania kredytu przez internet jednak jeśli mamy konto bankowe w banku z którym współpracuje system mbanku oceniający naszą zdolność kredytową.

PROVIDENT

W firmie Provident bez żadnych przeszkód uzyskamy pożyczkę nawet jeśli nigdy wcześniej nie braliśmy żadnych kredytów. Większą przeszkodą może być to że nieco więcej zapłacimy za pożyczenie gotówki w Providencie niż w tradycyjnym banku. Jeśli jednak zależy nam na nie dużej kwocie a nie możemy pożyczyć w banku to Provident posiada jedną z lepszych ofert wśród firm pozabankowych szczególnie w opcji Przelew która jest tańsza i bardziej opłacalna dla nas od tej powszechnie znanej ze spłatą w domu. Nowym klientom Provident udziela pożyczek do 5000 zł i na okres spłaty 30, 60 lub 90 tygodni.

KASA STEFCZYKA

Pożyczkę dla osób młodych oferuje również Kasa Stefczyka i właśnie z nastawianiem na osoby które nigdy wcześniej nie brały żadnej kredytu. W ramach oferty pożyczki dla młodych możemy uzyskać od 4000 zł do 10 000 zł z okresem spłaty od 4 do 36 miesięcy.

OK MONEY / VIVUS

W obu firmach również uzyskamy pożyczki mając 19 lat jednak w obu przypadkach mamy do czynienia z firmami chwilówkowymi czyli takimi które udzielają pożyczek na krótki czas do 30 dni. W takim terminie musimy spłacić całą kwotę pożyczki wraz z dodatkową opłatą.

W firmie OK Money jako nowy klient możemy uzyskać pożyczkę do 500 zł a w przypadku Vivus nawet do 1200 zł biorąc pożyczkę po raz pierwszy. W chwili pisania tego artykułu obie firmy oferowały promocję w ramach której pierwszą pożyczkę uzyskamy za darmo a więc bez dodatkowych opłat i prowizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *