Pożyczka 5000 zł na 6 miesięcy

Potrzebowałabym 5 tyś zł z okresem spłaty 6 miesięcy. W grę wchodzą zarówno oferty bankowe jak i pozabankowe, pod warunkiem że oferta nie będzie zbyt droga i będzie umożliwiała spłatę całości kredytu w ciągu pół roku. Oczywiście bardziej interesowałby mnie kredyt w banku, ponieważ wcześniej brałam już jeden kredyt który był spłacany terminowo więc moja historia kredytowa powinna być w porządku.

W banku jest jedna ważna zasada jeśli zależy nam na szybszej spłacie kredytu – musimy posiadać odpowiednio wysoką zdolność kredytową a więc odpowiednio wysokie dochody miesięczne. Jeśli ten warunek spełniamy to uzyskanie kredytu w wysokości 5000 zł z okresem spłaty 6 miesięcy nie powinien okazać się problemem.

Jak wysoki dochód powinniśmy posiadać starając się o taki kredyt? Na pewno posiadanie najniższej krajowej z góry wykluczy naszą możliwość uzyskania tak krótkiej opcji spłaty. Większość banków w takiej sytuacji zaproponuje nam termin spłaty 18 lub 24 miesięczny. W głównej mierze zależy to od konkretnego banku w którym złożymy wniosek, ponieważ każdy z nich inaczej oblicza zdolność kredytową osoby starającej się o uzyskanie kredytu. Załóżmy jednak że rata miesięczna takiego kredytu wyniosłaby około 1200 zł a więc bardzo prawdopodobne że bank w tym wypadku wymagałby od nas dochodu na poziomie minimum 3000-3500 zł netto (na rękę).

W przypadku firm pozabankowych uzyskanie takiej pożyczki może być łatwiejsze, choć wiele firm pokroju Providenta również będzie w takim wypadku patrzeć na uzyskiwanych dochód i w przypadku niskich dochodów zaproponuje właśnie ten dłuższy termin spłaty. W przypadku wspomnianego Providenta w przypadku wnioskowana o pożyczkę w wysokości 5000 zł, nawet nie znajdziemy opcji spłaty krótszego niż 12 miesięcy czy 60 tygodni.

Alternatywą w tym przypadku mogą być takie firmy jak Zaimo czy Incredit które będą mniejszą uwagę przykuwały do uzyskiwanych dochodów, bo tego typu firmy najczęściej nie wymagają przedstawiania zaświadczeń o dochodach. W ich przypadku koszt pożyczki będzie jednak stosunkowo wysoki i przewyższający nie tylko koszt kredytów bankowych ale nawet w takich firmach jak Provident (jeśli mówimy o jedynej rozsądnej opcji przelew).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *