Nie mogę dostać kredyt w banku

W ubiegłym tygodniu byłem w banku w którym posiadam konto osobiste i złożyłem w nim wniosek o kredyt gotówkowy. Niestety dzisiaj dowiedziałem się że mój wniosek został odrzucony ale nie podano konkretnej przyczyny. Być może powodem jest zaciągnięty już kredyt który spłacam w innym banku. Potrzebuję 2000 zł najlepiej jeszcze przed zbliżającymi się świętami, dlatego zastanawiam się co robić w takiej sytuacji. Czy próbować złożyć wniosek jeszcze w innych bankach?

Bardzo możliwe że ta odmowna decyzja była spowodowana właśnie tym zaciągniętym kredytem w innym wypadku, tym bardziej jeśli zatailiśmy tę informację podczas składania wniosku o kredyt. Drugim powodem może być też niska zdolność kredytowa, jeśli uzyskiwane dochody nie są zbyt duże.

Jeśli tylko w jednym banku odrzucono nasz wniosek to jak najbardziej możemy starać się o uzyskanie kredytu w innym banku. Tym bardziej że w obecnych czasach możemy to prosto i łatwo zrobić składając wniosek przez internet. Należy jednak przy tym zaznaczyć że nie powinniśmy pod tym kątem przesadzać ponieważ złożenie wniosków w zbyt dużej ilości bankach może narobić nam niezłego bałaganu w BIK. Może tak się stać na skutek zbyt duże ilości zapytań do tej bazy, w efekcie czego banki również będą mogły odrzucić nasz wniosek właśnie ze względu na zbyt dużą liczbę zapytań.

A co jeśli poszukiwanie kredytu w bankach nam nie wyjdzie? Jeśli uparcie zależy nam na gotówce przed świętami to możemy spróbować sił w kilku innych instytucjach udzielających kredytów poza bankami. Mamy tu na myśli choćby Vanquis Bank, który posiada w swojej ofercie coś takiego jak pożyczka odnawialna. Osoby nie mogące dostać kredytu w banku powinny ją uzyskać bez większych przeszkód, pod warunkiem oczywiście że nie posiadają dodatkowych zadłużeń. Spłacany kredyt w banku nie powinien stanowić przeszkód na drodze do uzyskania pożyczki w Vanquis.

Należy też wspomnieć że pożyczki w Vanquis posiadają dosyć ciekawy system spłaty, ponieważ nie musimy co miesiąc spłacać raty w określonej wysokości. Wystarczy że wpłacimy taką kwotę jaką w danym miesiącu możemy wpłacić, pod warunkiem że nie jest ona mniejsza niż minimalna kwota wyznaczona przez Vanquis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *