Nie mogę dostać kredyt w banku

W ubiegłym tygodniu byłem w banku w którym posiadam konto osobiste i złożyłem w nim wniosek o kredyt gotówkowy. Niestety dzisiaj dowiedziałem się że mój wniosek został odrzucony ale nie podano konkretnej przyczyny. Być może powodem jest zaciągnięty już kredyt który spłacam w innym banku. Potrzebuję 2000 zł najlepiej jeszcze przed zbliżającymi się świętami, dlatego zastanawiam się co robić w takiej sytuacji. Czy próbować złożyć wniosek jeszcze w innych bankach?

Bardzo możliwe że ta odmowna decyzja była spowodowana właśnie tym zaciągniętym kredytem w innym wypadku, tym bardziej jeśli zatailiśmy tę informację podczas składania wniosku o kredyt. Drugim powodem może być też niska zdolność kredytowa, jeśli uzyskiwane dochody nie są zbyt duże.

Jeśli tylko w jednym banku odrzucono nasz wniosek to jak najbardziej możemy starać się o uzyskanie kredytu w innym banku. Tym bardziej że w obecnych czasach możemy to prosto i łatwo zrobić składając wniosek przez internet. Należy jednak przy tym zaznaczyć że nie powinniśmy pod tym kątem przesadzać ponieważ złożenie wniosków w zbyt dużej ilości bankach może narobić nam niezłego bałaganu w BIK. Może tak się stać na skutek zbyt duże ilości zapytań do tej bazy, w efekcie czego banki również będą mogły odrzucić nasz wniosek właśnie ze względu na zbyt dużą liczbę zapytań.

A co jeśli poszukiwanie kredytu w bankach nam nie wyjdzie? Jeśli uparcie zależy nam na gotówce przed świętami to możemy spróbować sił w kilku innych instytucjach udzielających kredytów poza bankami. Mamy tu na myśli choćby Vanquis Bank, który posiada w swojej ofercie coś takiego jak pożyczka odnawialna. Osoby nie mogące dostać kredytu w banku powinny ją uzyskać bez większych przeszkód, pod warunkiem oczywiście że nie posiadają dodatkowych zadłużeń. Spłacany kredyt w banku nie powinien stanowić przeszkód na drodze do uzyskania pożyczki w Vanquis.

Należy też wspomnieć że pożyczki w Vanquis posiadają dosyć ciekawy system spłaty, ponieważ nie musimy co miesiąc spłacać raty w określonej wysokości. Wystarczy że wpłacimy taką kwotę jaką w danym miesiącu możemy wpłacić, pod warunkiem że nie jest ona mniejsza niż minimalna kwota wyznaczona przez Vanquis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *