Nie dostałem kredytu w banku – potrzebne 3000 zł

Jestem w trudnej sytuacji ponieważ już w trzecim z rzędu banku nie udzielono mi kredytu na którym bardzo mi zależy a do tego goni mnie czas. Niestety nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi dlaczego bank nie chce mi go udzielić, być może ze względu na inny kredyt który spłacam w innym banku ponieważ nie mam innych zadłużeń czy opóźnień w spłacie kredytów, BIK również jest czysty. Druga rzeczą jest nie za wysoka pensja którą posiadam a więc najniższa krajowa. W każdym bądź razie potrzebuję kogoś kto udzieli mi kredytu w wysokości 3000 zł, mogę go nawet spłacić najszybciej w ciągu 9 czy 10 miesięcy, jednak najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla mnie będzie spłata w ciągu 12 miesięcy.

Banki odmawiają udzielenia kredytu z różnych powodów i w tym przypadku bardzo możliwe że przy ocenie zdolności kredytowej która dokonowana jest za każdym razem przy przyznawaniu kredytów po prostu nie przeszedł nasz wniosek. Banki mają dokładne informacje na temat zarówno historii kredytowej kredytobiorców jak i ich aktualnej sytuacji finansowej (zaciągnięte kredyty itp) więc nawet jeśli zataimy przed nimi fakt o kredycie w innym banku to informacje na temat ani tak do nich trafią.

Gdzie warto sięgnąć po kwotę pożyczki 3000 zł gdy nie dostaniemy kredytu w banku? Podobne tematy omawialiśmy już nie raz i w takiej sytuacji pozostają nam pożyczki pozabankowe lub pożyczki społecznościowe dostępne w internecie jak choćby Kokos.

W przypadku tej ostatniej opcji musimy dać sobie nieco więcej czasu a więc w tym konkretnym przypadku w którym zależy nam na czasie opcja ta odpada choć jeśli czytają nas osoby które również znalazły się w podobnej sytuacji i nie mają złej historii kredytowej a mogą trochę poczekać na potrzebną gotówkę to serwis Kokos może być całkiem sensownym rozwiązaniem.

Poza Kokosem najsensowniejszą opcją będzie pożyczka albo w Providencie albo w firmie Asa Kredyt. W tych dwóch firmach uzyskamy najniższe opłaty wśród firm pozabankowych.

Provident nie udzieli nam co prawda pożyczki z ratami miesięcznymi ale mamy możliwość uzyskania pożyczki na 60 tygodni co daje nam podobny okres spłaty. Polecamy wyłącznie opcję przelew ponieważ jest tańsza w spłacie a jako że jesteśmy osobą bez złej historii kredytowej to bez problemu powinniśmy ją uzyskać.

Jeśli wierzyć wyliczeniom na stronie firmy Asa Kredyt to jeszcze tańszą w spłacie pożyczkę uzyskamy własnie u nich. Tu możemy sami wskazać termin spłaty pożyczki i może to być zarówno 8 czy 9 miesięcy jak też 12 miesięcy. Oprocentowanie pożyczki w Asa to co prawda zaledwie 9% ale za to płacimy dosyć dużą opłatę przygotowawczą ok 390 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *