Nie dostałem karty kredytowej w banku

Składałem wniosek o kartę kredytową w banku ale niestety mój wniosek o wydanie karty został odrzucony. Mam aktualnie 20 lat, od blisko roku stałe zatrudnienie, nie mam zaciągniętego żadnego kredytu ani też nigdy wcześniej żadnego nie brałem. Czy spróbować składać wniosek w innym banku, czy w innych też dostanę odmowną decyzję?

Wydawać by się mogło że w takiej sytuacji jak powyższa bez większych przeszkód bank powinien podjąć pozytywną decyzję o przyznaniu nam karty kredytowej. Niestety banki mają swoje ściśle określone zasady na podstawie których określają zdolność kredytową osoby starającej się o uzyskanie kredytu czy karty kredytowej. Pod uwagę najczęściej brany jest dochód (wysokość wynagrodzenia), wiek oraz historia kredytowa. W tym konkretnym przypadku osoba nie posiada jeszcze wspomnianej historii kredytowej ponieważ nie zaciągała wcześniej żadnych kredytów czy nie brała nic na raty. Bardzo prawdopodobne że właśnie to może być przyczyną otrzymania odmownej decyzji.

Jeżeli do tej pory wniosek o wydanie karty składaliśmy tylko w jednym banku to jak najbardziej możemy spróbować również w innym. Najlepszym rozwiązaniem będzie złożenie wniosku w banku w którym posiadamy już konto i na które otrzymujemy nasze miesięczne wynagrodzenie – tam najłatwiej powinno nam się udać uzyskać kartę kredytową.

Jeśli nasze starania o wydanie karty kredytowej przez bank nie przyniosą pożądanego skutku, możemy spróbować złożyć wniosek w Vanquis Bank w którym szanse na otrzymanie karty kredytowej będziemy mieli nieco większe niż w tradycyjnym banku. Oprocentowanie na wspomnianej karcie może być jednak nieco wyższe w porównaniu do ofert bankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *