Kredyt na start dla bezrobotnych

Od blisko roku jestem osobą bezrobotną i chciałbym w końcu zacząć działać i założyć własną firmę. Przez okres bezrobocia podszkoliłem się nieco w temacie komputerów i internetu i mam już swój własny pomysł na biznes z tym związany. By zacząć potrzebowałbym gotówki na zakup małego serwera oraz oprogramowania. Mogę działalność otworzyć już teraz ale czy uzyskam gdzieś kredyt na start od pierwszego dnia działalności i nie będzie bankom przeszkadzało to że byłem do tej pory osobą bezrobotną?

Zanim przejdziemy do głównego wątku związanego z kredytem na start warto rozpocząć od tego że w takiej sytuacji jak ta idealnym początkiem będzie skorzystanie z dotacji dla osób bezrobotnych z Urzędu Pracy na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej.

Możemy z niej skorzystać jeśli jesteśmy osobą bezrobotną od przynajmniej 6 miesięcy i oczywiście nasz pomysł na biznes przejdzie pozytywną weryfikację. W ramach takiej dotacji możemy uzyskać nawet 16-18 tyś zł i co warte podkreślenia jest to dotacja bezzwrotna. Oczekiwanie na decyzje oraz ostatecznie na przyznanie dotacji trochę jednak może potrwać i najczęściej osoby starające się o taką dotację uzyskują ją po około miesiącu od złożenia wniosku.

Wracając do tematu kredyt na start to możliwość uzyskania go od pierwszych dni prowadzenia firmy mamy w zasadzie tylko w bankach Idea Bank oraz FM Bank. W tych bankach mamy szanse starać się od taki kredyt zaraz po otrzymaniu ewidencji o prowadzeniu działalności, numeru NIP i Regon. Warto przy tym zapoznać się z aktualnymi promocjami które mają banki.

W chwili gdy pisaliśmy ten artykuł Idea Bank promowała ofertę Rok bez Zusu dzięki czemu osoby prowadzące jedno osobową działalność które dopiero co założyły własną firmę mają szanse na uzyskanie kredytu a do tego bank może pokrywać przez pierwsze 12 miesiące ich składki ZUS (do kwoty 400 zl miesięcznie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *