Kredyt na start dla bezrobotnych

Od blisko roku jestem osobą bezrobotną i chciałbym w końcu zacząć działać i założyć własną firmę. Przez okres bezrobocia podszkoliłem się nieco w temacie komputerów i internetu i mam już swój własny pomysł na biznes z tym związany. By zacząć potrzebowałbym gotówki na zakup małego serwera oraz oprogramowania. Mogę działalność otworzyć już teraz ale czy uzyskam gdzieś kredyt na start od pierwszego dnia działalności i nie będzie bankom przeszkadzało to że byłem do tej pory osobą bezrobotną?

Zanim przejdziemy do głównego wątku związanego z kredytem na start warto rozpocząć od tego że w takiej sytuacji jak ta idealnym początkiem będzie skorzystanie z dotacji dla osób bezrobotnych z Urzędu Pracy na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej.

Możemy z niej skorzystać jeśli jesteśmy osobą bezrobotną od przynajmniej 6 miesięcy i oczywiście nasz pomysł na biznes przejdzie pozytywną weryfikację. W ramach takiej dotacji możemy uzyskać nawet 16-18 tyś zł i co warte podkreślenia jest to dotacja bezzwrotna. Oczekiwanie na decyzje oraz ostatecznie na przyznanie dotacji trochę jednak może potrwać i najczęściej osoby starające się o taką dotację uzyskują ją po około miesiącu od złożenia wniosku.

Wracając do tematu kredyt na start to możliwość uzyskania go od pierwszych dni prowadzenia firmy mamy w zasadzie tylko w bankach Idea Bank oraz FM Bank. W tych bankach mamy szanse starać się od taki kredyt zaraz po otrzymaniu ewidencji o prowadzeniu działalności, numeru NIP i Regon. Warto przy tym zapoznać się z aktualnymi promocjami które mają banki.

W chwili gdy pisaliśmy ten artykuł Idea Bank promowała ofertę Rok bez Zusu dzięki czemu osoby prowadzące jedno osobową działalność które dopiero co założyły własną firmę mają szanse na uzyskanie kredytu a do tego bank może pokrywać przez pierwsze 12 miesiące ich składki ZUS (do kwoty 400 zl miesięcznie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *