Kredyt gotówkowy 20 tyś zł – czy przez internet?

Mam 30 lat, stałe zatrudnienie już od 8 lat, brak opóźnień w spłatach kredytu oraz pozytywną historię kredytową w BIK. Do tej pory brałem mniejsze kredyty bankowe w wysokości 3000 zł a później 8000 zł. Obecnie jestem zainteresowany wzięciem większego kredytu w wysokości 20 000 zł z możliwością spłaty w ciągu 4 lat. Czy możliwe jest uzyskanie takiego kredytu całkowicie przez internet i czy w taki sposób szybciej uzyskam kredyt?

Co trzeba zaznaczyć od razu na samym początku – na przyznanie tak wysokiego kredytu ani tak przyjdzie nam poczekać i w żadnym banku nie ma większych szans na uzyskanie takiego kredytu tego samego dnia. Jednak na pewno to że złożymy wniosek przez internet na pewno skróci czas oczekiwania na kredyt, jest też szansa że szybciej otrzymamy decyzję o jego przyznaniu.

Czy będziemy składać wniosek przez internet czy w placówce to tak czy tak będziemy musieli dostarczyć do banku dokumenty potwierdzające nasze dochody. To możemy zrobić na różne sposoby:
– w sposób tradycyjny dostarczając je do najbliższej filii/placówki
– kurierem
– drogą elektroniczną (nie wszystkie banki to akceptują)

Przechodząc jednak do głównego zapytania dotyczącego możliwości uzyskania kredytu w wysokości 20 tyś zł całkowicie przez internet. Jest taka możliwość i jeśli mamy odpowiednią zdolność kredytową taki kredyt, tą metodą powinno nam się udać uzyskać w takich bankach jak mBank czy iGotówka (BNP Paribas). Oba z banków akceptują dostarczenie dokumentów drogą elektroniczną i w zasadzie w obu przypadkach nie będzie konieczna ani jedna wizyta w placówce. Same umowy o zawarcie kredytu najczęściej przesyłane są za pośrednictwem firmy kurierskiej.

A jaki będzie koszt kredytu 20 000 zł z okresem spłaty 48 miesięcy. Dokonując symulacji na bazie kalkulatora kredytowego mBanku (podającego najbardziej rzeczywiste koszty kredytów) otrzymaliśmy ratę w wysokości 609,06 zł co łącznie da nam kwotę do spłaty 29 275,20 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *