Kredyt dla 18 latka w banku

Mam pewne pytanie związane z uzyskaniem kredytu ponieważ zamierzałem złożyć wniosek o kredyt w banku ale aktualnie posiadam 18 lat i mam pewną nie jasność. Otóż przejrzałem sobie internet i widzę że bardzo dużo osób nie może dostać kredytu w tym wieku. Czy nawet jeśli posiadam stałe zatrudnienie (od 6 miesięcy) i mam umowę na czas nie określony to też mogę mieć problem z uzyskaniem takiego kredytu? Kwota jaka mnie interesuje to 3000 zł na 12 miesięcy.

Niestety to prawda że wiele banków odrzuca wnioski o kredyt złożone przez osoby w bardzo młodym wieku. Należy jednak zaznaczyć że nie jest to regułą ponieważ każdy z takich wniosków rozpatrywany jest indywidualnie więc jeśli przykładowo w tym wypadku mamy umowę na czas nie określony to na pewno będzie to przemawiało na naszą korzyść. Może być też tak że bank pozytywnie rozpatrzy nasz wniosek o kredyt, ale będzie wymagał dodatkowych żyrantów.

Najpewniejszym uzyskaniem kredytu w wieku 18 lat byłoby wzięcie jakiegoś sprzętu na raty ponieważ w takiej sytuacji banki chętniej udzielają się na udzielenie kredytu ratalnego. Będąc osobą zatrudnioną bez większych przeszkód powinniśmy uzyskać kredyt na sprzęt rtv, sprzęt agd, meble czy wiele innych rzeczy co dziennego użytku.

Jeśli jednak potrzebujemy kredytu na inny cel najlepszym rozwiązaniem będzie złożenie wniosku o kredyt w banku w którym posiadamy konto bankowe a na to konto otrzymujemy nasze miesięczne wynagrodzenie. W takiej sytuacji bank powinien łaskawiej podejść do naszego wniosku o kredyt, tym bardziej mając wgląd w historię naszego konta.

Jeszcze inna alternatywa to założenie konta osobistego z limitem kredytowym. Jednym z takich kont jest eKonto w mBanku i co ważne jest ono w pełni darmowe a więc pozbawione opłat za prowadzenie. Czy z niego korzystamy czy też nie nie ponosimy żadnych miesięcznych opłat za utrzymanie konta. Konto zakładane jest całkowicie online a o wspomniany limit możemy wnioskować od pierwszego dnia założenia konta. Jego kwota uzależniona jest od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *