Kredyt dla osoby na emeryturze

Jestem osobą będącą na emeryturze jednak dochód miesięczny jest dosyć niski i wynosi 750 zł miesięcznie. Czy mam możliwość otrzymania kredytu bankowego przy takim dochodzie czy będę musiała skorzystać z pożyczki pozabankowej?

Wszystko zależy jeszcze od tego jaką kwotę chcemy uzyskać, w przypadku ofert bankowych ta oferta może być nieco mniejsza choć z drugiej strony zyskamy na niższych ratach.

KASA STEFCZYKA

W ofercie Kas Stefczyka znajduje się pożyczka Senior która skierowana jest wyłącznie dla osób będących na emeryturze lub rencie które ukończyły 60 lat. Osoby które należą do Kasy Stefczyka od dłuższego czasu mają możliwość uzyskania obniżenia oprocentowania za staż członkowski. Kwota jaką możemy uzyskać w ramach pożyczki Senior to od 1000 zł do nawet 100 000 zł. Jednak wiadomo że te najwyższe kwoty pożyczek zarezerwowane będą wyłącznie dla osób z bardzo dużymi miesięcznymi dochodami.

GETIN BANK

Oferta kredytowa dla emerytów znajduję się również w ofercie Getin Banku i już przy dochodzie netto 550 zł miesięcznie. Do uzyskania kredytu poza takim dochodem będzie też potrzebne zameldowanie na terenie Polski, dowód osobisty oraz drugi dokument potwierdzający naszą tożsamość. W ramach kredyty gotówkowego dla emerytów można uzyskać nawet do 150 000 zł.

BANK POCZTOWY

Ofertę kredytu dla emerytów posiada w swojej ofercie Bank Pocztowy ale zarezerwowany jest on wyłącznie dla posiadaczy rachunku Nestor. Nie jest to jednak problem ponieważ jeśli go nie posiadamy możemy go po prostu założyć. Konto to jest bezpłatne dla osób pobierających świadczenie emerytalno – rentowe.

PROFI CREDIT

I na koniec oferta pozabankowa w przypadku jeśli mielibyśmy problem z zaciągnięciem kredytu w banku. Od razu zaznaczamy że koszt takiej pożyczki może być znacznie wyższy od kredytu bankowego więc jako emeryt lepiej brać go w ostateczności i tylko małe kwoty z którymi nie będziemy mieli później problemu w spłacie. W Profi Credit będąc osobą na emeryturze możemy pożyczyć do 4000 zł pod warunkiem że nasz dochód miesięczny to 700 zł netto miesięcznie. Okres spłaty pożyczki to od 6 do 48 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *