Kredyt dla firm w koncie mBank – czy warto?

Mam od kilku miesięcy działalność gospodarczą (firma informatyczna) i zastanawiam się aktualnie nad jakąś nie dużą pożyczką na działalność. Nie jest ona mi pilnie potrzebna ale przydałby się taki zastrzyk gotówki na nowy sprzęt np. własny serwer. Myślałem o kredycie dla firm w koncie jaki ma w swojej ofercie mBank – 10 000 zł na 12 miesięcy. Czy warto skorzystać z tej oferty?

Limity w koncie to dosyć fajna sprawa ponieważ wystarczy że co miesiąc spłacamy same odsetki a pożyczoną kwotę możemy w zasadzie spłacić w dowolnym, najbardziej dogodnym dla nas momencie.

W przypadku limitu w koncie mBiznes w mBanku możemy otrzymać do 10 000 zł w zasadzie już od pierwszych dni prowadzenia działalności gospodarczej i od pierwszego dnia otwarcia rachunku mBiznes.

Jak to wygląda w praktyce? Pierwszym krokiem jest wypełnienie wniosku o otwarcie konta mBiznes. Następnie poza podpisaniem umowy (przyjdzie do nas firmą kurierską na koszt banku) będzie też potrzebne przesłanie do banku skanów firmowych takich jak wpis do ewidencji, regon, nip oraz skan dowodu osobistego.

Kiedy nasze konto będzie już aktywne składamy wniosek o otwarcie limitu w koncie. Możemy wybrać dowolną kwotę, maksymalnie jednak dostępne jest 10 000 zł. Według naszych informacji linia kredytowa jest otwierana osobom prowadzącym działalność gospodarczą które posiadają historię kredytową w BIK a więc zaciągały wcześniej kredyty (jako osoba indywidualna lub na firmę) i spłaciły je w terminie.

Podsumowując – limit kredytowy w koncie mBiznes jest jak najbardziej godny polecenia ale może zdarzyć się że do jego uzyskania będą nam potrzebne dodatkowe dokumenty (PIT za rok ubiegły czy opłacone składki ZUS) w przypadku jeśli posiadamy czyste konto BIK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *