Czy pożyczka bezzwrotna w Idea Bank się opłaca?

Mam działalność gospodarczą od kilku miesięcy i już wiem że będę chciał się z nią związać na dłuższy czas. Wykorzystałem już środki które przyznane zostały mi z dotacji z UP a jako że klienci dopisują chciałbym nabyć dodatkowy sprzęt który pozwoli mi uruchomić dodatkowe usługi. Tyle że wolałbym pożyczkę na dłuższy czas abym nie musiał płacić wysokich rat. Myślałem o pożyczce bezzwrotnej w Idea Banku ale nie wiem na jakiej zasadzie dokładnie to się odbywa i czy w ogóle jest opłacalne?

Oferta Idea Banku w postaci pożyczki bezzwrotnej faktycznie wydaje się atrakcyjna ponieważ aktualnie możemy pożyczyć nawet do 25 000 zł (wcześniej do 15 000 zł) a pożyczka udzielana jest na nie krócej niż 10 lat i przy spłacie ostatniej 120 raty mamy możliwość umorzenia kapitału czyli kwoty którą pożyczyliśmy.

Przez cały okres spłaty kredytu będziemy jednak spłacać same odsetki pożyczki a jako że jest ona udzielana na długi okres więc musimy się liczyć z tym że nie będą one wcale małe. Z drugiej strony atutem jest to że wspomniane odsetki możemy wliczyć sobie w koszty prowadzonej działalności. Produkt może i jest więc godny polecenia ale tylko w przypadku jeśli szukamy pożyczki firmowej z tak długim okresem spłaty i tak jak w zamieszczonym zapytaniu nie chcemy spłacać wysokich rat. Musimy jednak pamiętać że warunkiem umorzenia kapitału (czyli kwoty którą pożyczymy) będzie spłacanie rat odsetek w terminie i bez opóźnień.

Pożyczka bezzwrotna może zostać przeznaczona na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością a dostępna jest bez dodatkowych dokumentów finansowych i bez bez zaświadczeń o niezaleganiu z składkami zus czy podatkiem w us. Oferta dostępna jest zarówno dla nowych firm prowadzących działalność od kilku miesięcy jak i firm z dłuższym stażem – dotyczy jednak wyłącznie firm 1-osobowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *