Kredyt 8000 zł na 12 miesięcy

Od razu na wstępie zaznaczę że posiadam pozytywny BIK, wcześniej miałem już zaciągnięte dwa kredyty w banku ale na mniejsze kwoty (3000 zł i 4800 zł). Teraz będę chciał wnioskować o kredyt w wysokości 8000 zł ale z szybkim okresem spłaty nie dłuższym niż 12 miesięcy. Aktualnie moje miesięczne dochody wynoszą 2500 zł – czy mam szanse na otrzymanie takiego kredytu?

Trudno w takiej sytuacji prognozować ponieważ o ile to że uda nam się uzyskać kredyt w tej wysokości nie powinno być większym problemem, to na pewno nie w każdym banku uzyskamy kredyt z tak szybką spłatą.

Rata miesięczna w przypadku kredytu w wysokości 8000 zł z okresem spłaty 12 miesięcy może wynieść ok. 760-800 zł w zależności od banku w jakim złożymy wniosek. Poza uzyskiwanymi dochodami banki biorą pod uwagę szereg innych okoliczności jak dodatkowe obciążenia finansowe kredytobiorcy (rachunki za prąd, telefon, internet itp), czy posiadamy samochód, czy mamy kartę kredytową, czy sami wynajmujemy mieszkania, czy mamy dodatkowe osoby na utrzymaniu. Podając wszystkie te informacji bank wyliczy naszą zdolność kredytową i zaproponuje nam warunki kredytu.

Odpowiadając więc w skrócie na tak zadane pytanie – w niektórych bankach szanse na taki kredyt będziemy jak najbardziej mieli a część z banków może nam zaproponować kredyt w tej wysokości ale z dłuższym okresem spłaty np. 18 czy nawet 24 miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *