Kredyt dla emerytów bez sprawdzania w BIK

Szukam kredytu dla osoby będącej już na emeryturze. Problem w tym że nigdy wcześniej nie brała żadnych kredytów a więc tym samym nie posiada żadnej historii kredytowej w BIK. Czy są jakieś banki w których jest szansa uzyskania takiego kredytu dla emerytów bez weryfikacji w BIK?

Niektóre z banków posiadają specjalne pakiety kredytowe dla emerytów, w ramach których najczęściej nie jest wymagane posiadanie historii kredytowej w BIK. Do uzyskania kredytu w takiej sytuacji najczęściej wymagane jest jedynie przedstawienie dowodu osobistego oraz dokumentu który potwierdzałby uzyskiwany dochód. Tego rodzaju kredyty i pożyczki dla emerytów posiadają w swojej ofercie Getin bank i Kasa Stefczyka i te oferty pokrótce dzisiaj przedstawimy.

Aby uzyskać kredyt gotówkowy dla emerytów w Getin nie trzeba posiadać wysokiej emerytury. Kredyty udzielane są bowiem już przy dochodach miesięcznych wynoszących od 550 zł (netto czyli na rękę) miesięcznie. Kwota kredytu jaką możemy uzyskać to już od 1000 zł do nawet 150 tyś zł a okres spłaty od 3 miesięcy do 96 miesięcy. Getin nie wymaga posiadania historii kredytowej w BIK a gotówkę możemy uzyskać na dowolny cel.

W Kasach Stefczyka znajdziemy specjalnie przygotowaną ofertę dla emerytów która dostępna jest w ramach pożyczek Senior. Do uzyskania tej pożyczki potrzebne będzie przedstawienie decyzji o przyznaniu świadczenia emerytalnego oraz dokumentu który będzie potwierdzał wpływy z emerytury. Może to więc być wydruk z konta czy odcinek wypłaty. Kwoty dostępnych pożyczek w ramach oferty Senior to od 1000 zł do 100 000 zł.

Poza Getinem i Kasą Stefczyka pożyczki dla emerytów bez weryfikacji w BIK znajdziemy również w ofertach firm pozabankowych, ale tą polecilibyśmy tylko w sytuacji kiedy nie mamy możliwości uzyskania tradycyjnego kredytu gotówkowego w banku. Należy bowiem wiedzieć że wszystkie tego typu oferty posiadają znacznie wyższe koszty a tym samym wyższe raty miesięczne.

Spośród ofert pozabankowych najrozsądniejsza naszym zdaniem jest oferta Providenta jednak wyłącznie w opcji Przelew (opcji domowej nie polecamy ze względu na wysokie koszty obsługi związane z wizytami domowymi). Pożyczkę w Providencie możemy obecnie pożyczyć w opcji miesięcznej (ze spłatą w ratach miesięcznych) jak również w opcji tygodniowej (ze spłatą pożyczki raz w tygodniu). Dostępne pożyczki to od 300 zł do 10 000 zł z maksymalnym okresem spłaty do 90 tygodni lub 12 miesięcy (do 8000 zł). Firma Provident również nie wymaga posiadania historii kredytowej w BIK do uzyskania pożyczki dla osoby będącej na emeryturze.

Jedna myśl na temat “Kredyt dla emerytów bez sprawdzania w BIK

  1. Większość firm a i wszystkie banki weryfikują BIK więc bez takiej weryfikacji nic niestety nie uzyskamy. Można spróbować w Rapidzie, ale tam trzeba mieć dodatkową osobę w postaci gwaranta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *