Koszt pożyczki w Providencie?

Jestem w trudnej sytuacji finansowej, może nie tragicznej ponieważ żaden komornik mnie nie nęka, jednak przyznam że mam problem z uzyskaniem kredytu w banku. Zastanawiam się nad zaciągnięciem pożyczki w Providencie jednak powertowałem trochę forum i natknąłem się na informacje na temat wysokich kosztów jakie trzeba ponieść spłacając pożyczkę w Providencie. Czy faktycznie koszt uzyskania pożyczki w Providencie jest wysoki?

To czy koszt jest wysoki czy nie wysoki może zostać różnie zinterpretowane przez różne osoby. Dla niektórych osób które które mają do czynienia jedynie z kredytami bankowymi ten koszt może wydawać się wysoki a dla osób które zaciągali już przynajmniej kilka pożyczek pozabankowych, koszt pożyczki w Providencie wcale nie będzie aż tak tragicznie wysoki. I faktycznie – mając rozeznanie w ofertach firm które oferują pożyczki pozabankowe musimy przyznać że Provident oferuje jedne z niższych prowizji za udzielenie pożyczki wśród podobnych firm. Co prawda na nieco niższe opłaty możemy liczyć wśród firm udzielających chwilówki ale jedynie wtedy jeśli bierzemy pożyczkę na krótki okres czasu a więc 30 czy 60 dni.

Provident jest firmą udzielającą pożyczek pozabankowych z długim okresem spłaty (od 30 do 90 tygodni) a więc koszt pożyczki będzie wyższy od kosztów pożyczki zaciągniętej w banku – to chyba nie powinno nikogo dziwić. Pamiętajmy że sami możemy zadbać o to by obniżyć koszt takiej pożyczki np. zaciągając pożyczkę w opcji przelew (a nie w opcji domowej która jest droższa w spłacie) a jeśli już taką pożyczkę uda nam się uzyskać dokonujmy spłatę pożyczki za pomocą bezpłatnych przelewów z wykorzystaniem bezpłatnego konta o czym pisaliśmy nie tak dawno na naszych łamach.

Aby sprawdzić orientacyjny koszt pożyczki w Providencie możemy skorzystać z kalkulatora zamieszczonego na ich stronie. Przykładowo jeśli interesuje nas pożyczka 3000 zł na okres 30 tygodni to całkowita suma takiej pożyczki zamknie sie w kwocie około 3900 zł (3000 zł pożyczki + ok 900 zł prowizja).

2 myśli na temat “Koszt pożyczki w Providencie?

  1. Orientujecie się czy te koszty pożyczek Providenta podane na stronie, faktycznie są takie jak na stronie, czy w rzeczywistości różnią się od podawanych?

  2. Firmy pożyczkowe powinny podawać rzeczywiste koszty pożyczek, no chyba że podana jest informacja że koszt jest orientacyjny. Z doświadczenia jednak wiem, że firmy pożyczkowe udzielające pożyczek przez internet, raczej podają rzeczywiste koszty pożyczek, czyli dokładnie takie jakie będziemy spłacać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *