Koszt pożyczki w Providencie?

Jestem w trudnej sytuacji finansowej, może nie tragicznej ponieważ żaden komornik mnie nie nęka, jednak przyznam że mam problem z uzyskaniem kredytu w banku. Zastanawiam się nad zaciągnięciem pożyczki w Providencie jednak powertowałem trochę forum i natknąłem się na informacje na temat wysokich kosztów jakie trzeba ponieść spłacając pożyczkę w Providencie. Czy faktycznie koszt uzyskania pożyczki w Providencie jest wysoki?

To czy koszt jest wysoki czy nie wysoki może zostać różnie zinterpretowane przez różne osoby. Dla niektórych osób które które mają do czynienia jedynie z kredytami bankowymi ten koszt może wydawać się wysoki a dla osób które zaciągali już przynajmniej kilka pożyczek pozabankowych, koszt pożyczki w Providencie wcale nie będzie aż tak tragicznie wysoki. I faktycznie – mając rozeznanie w ofertach firm które oferują pożyczki pozabankowe musimy przyznać że Provident oferuje jedne z niższych prowizji za udzielenie pożyczki wśród podobnych firm. Co prawda na nieco niższe opłaty możemy liczyć wśród firm udzielających chwilówki ale jedynie wtedy jeśli bierzemy pożyczkę na krótki okres czasu a więc 30 czy 60 dni.

Provident jest firmą udzielającą pożyczek pozabankowych z długim okresem spłaty (od 30 do 90 tygodni) a więc koszt pożyczki będzie wyższy od kosztów pożyczki zaciągniętej w banku – to chyba nie powinno nikogo dziwić. Pamiętajmy że sami możemy zadbać o to by obniżyć koszt takiej pożyczki np. zaciągając pożyczkę w opcji przelew (a nie w opcji domowej która jest droższa w spłacie) a jeśli już taką pożyczkę uda nam się uzyskać dokonujmy spłatę pożyczki za pomocą bezpłatnych przelewów z wykorzystaniem bezpłatnego konta o czym pisaliśmy nie tak dawno na naszych łamach.

Aby sprawdzić orientacyjny koszt pożyczki w Providencie możemy skorzystać z kalkulatora zamieszczonego na ich stronie. Przykładowo jeśli interesuje nas pożyczka 3000 zł na okres 30 tygodni to całkowita suma takiej pożyczki zamknie sie w kwocie około 3900 zł (3000 zł pożyczki + ok 900 zł prowizja).

2 myśli na temat “Koszt pożyczki w Providencie?

  1. Orientujecie się czy te koszty pożyczek Providenta podane na stronie, faktycznie są takie jak na stronie, czy w rzeczywistości różnią się od podawanych?

  2. Firmy pożyczkowe powinny podawać rzeczywiste koszty pożyczek, no chyba że podana jest informacja że koszt jest orientacyjny. Z doświadczenia jednak wiem, że firmy pożyczkowe udzielające pożyczek przez internet, raczej podają rzeczywiste koszty pożyczek, czyli dokładnie takie jakie będziemy spłacać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *