Konto bankowe dla 18-latka

Mam ukończone 18 lat, niedługo rozpocznę pierwszą prace dlatego chciałbym sobie założyć konto bankowe. Jakie konto polecacie w takim przypadku, chciałbym by było to konto w miarę tanie w prowadzeniu a ponadto posiadało większość obecnych udogodnień a więc dostęp przez laptopa czy smartfona, przelewy ekspresowe i temu podobne.

Wśród usług bankowych znajdziemy szereg interesujących ofert kont osobistych a wybranie tego najbardziej odpowiedniego zależy od wielu czynników. Mamy tu na myśli sporo istotnych kwestii jak choćby wypłaty z bankomatów poza granicami Polski, liczba wykonywanych miesięcznie przelewów, korzystanie z karty dołączonej do konta itp.

Jeśli nie mamy jakichś specjalnie dużych wymagań co do konta a głównie będzie ono nam służyło jako konto do otrzymywania wynagrodzenia, wykonywania płatności za przelewy czy za zakupy w internecie to naszym zdaniem sprawdzić powinny się propozycje mBanku czy T-Mobile Usługi bankowe (dawniej Alior Sync). Oba te konta to konta w pełni darmowe a więc posiadające bezpłatne prowadzenie i brak opłat miesięcznych.

eKonto w mBanku to jedno z najbardziej popularnych kont bankowych dostępne w ofercie banku już od kilkunastu lat. Od początku konto to cechowało się bezpłatnym otwarcie jak i prowadzeniem, dzięki czemu nie musimy się martwić opłatami i bez znaczenia jest to czy korzystamy z konta czy też nie. Co ważne bezpłatne są również przelewy internetowe wykonywane z konta, zarówno te wewnętrzne (pomiędzy kontami mBanku) jak i zewnętrzne (na konta w innych bankach). Wypłaty z bankomatu również możemy wykonywać bezpłatnie, pod warunkiem jednak że będziemy takich wypłat dokonywać w bankomatach Euronet, BZ WBK S.A., Planet cash4you lub eCard. Jeszcze jedna darmowa opcja to karta debetowa dołączona do konta, która żeby była darmowa i żebyśmy nie musieli za nią dodatkowo płacić musimy z niej aktywnie korzystać, dokonując za jej pomocą transakcji za min. 100 zł miesięcznie. Koszt przelewów ekspresowych w mBanku to 5 zł za jeden taki przelew.

Konto w T-Mobile to jakby kontynuacja kont Alior Sync, marki która przeistoczyła się kilka miesięcy temu w markę T-Mobile. Podobnie jak w przypadku eKonta nie musimy się przejmować opłatami za prowadzenie konta ponieważ te są całkowicie bezpłatne. Nie musimy tez interesować się opłatami za wysyłanie przelewów internetowych, ponieważ one również nie istnieją (wynoszą 0 zł). Wypłatę gotówki z bankomatów na terenie Polski jak i świata możemy wykonywać bez naliczania prowizji. Jeśli chcemy wysyłać również przelewy ekspresowe / natychmiastowe to w każdym miesiącu mamy do dyspozycji aż 10 takich przelewów całkowicie bez opłat.

Na jeszcze większą atrakcje mogą liczyć osoby które są klientami sieci T-Mobile – oni otwierając konto osobiste w T-Mobile mogą otrzymać zaraz na starcie debet w koncie wynoszący 1000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *