Gdzie kredyt dla nowych firm?

Zarejestrowałem już działalność gospodarczą a więc mam już załatwione wszystkie potrzebne papiery – wpis do ewidencji, US i ZUS. Nie byłem osobą bezrobotną więc nie mogę się starać o uzyskanie dotacji z urzędu pracy. Potrzebowałbym kredytu na start dla nowych firm które udzielają banki, słyszałem że niektóre udzielają już takiego kredytu od 1 dnia działalności? Moja branża to mechanika samochodowa, warsztat częściowo już wyposażony w potrzebne narzędzia, jednak potrzebne jest jeszcze drugie tyle 😉

Faktycznie aktualnie kredyty dla nowych firm cieszą się dużym zainteresowaniem głównie ze względu na ilość nowo powstających firm na co przyczyniają się również wspomniane dotacje jak również promocyjna stawka zus w pierwszym okresie działalności. Faktycznie, potrzebną gotówkę na start możemy w wybranych bankach uzyskać już od pierwszych dnia działalności.

IDEA BANK

Jedna z najpopularniejszych ofert wśród nowych przedsiębiorców którzy decydują się na otwarcie własnej firmy. Idea Bank daje możliwość uzyskania kredytu na start dla całkowicie nowych firm które dopiero co zarejestrowały swoją działalność. W zależności od potrzeb w IB możemy uzyskać praktycznie dowolną kwotę kredytu (nawet do 350 tyś zł) i z długim okresem kredytowania który może wynosić nawet do 10 lat. Jeśli dopiero co otworzyliśmy naszą firmę i jesteśmy na niskim Zusie to możemy skorzystać z atrakcyjnej oferty „Rock bez ZUS’u”w ramach której bank będzie pokrywał koszt naszych składek ZUS przez pierwszy rok działalności do 400 zł miesięcznie.

TAX CARE

Tax Care umożliwia nam sprawdzenie oferty kredytów na start w kilku bankach jednocześnie dzięki czemu będziemy mogli zapoznać się z najlepszymi ofertami tego rodzaju kredytów a następnie wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę, z najniższą ratą i niskim oprocentowaniem kredytu. W ofercie Tax Care znajduje się również oferta Idea Banku „Rok bez ZUSu” o której wspominaliśmy wyżej.

MBANK

Oferta mBanku to co prawda nie oferta kredytu ale oferta konta bankowego mBiznes ale jeśli interesuje nas kwota kredytu do 10 000 zł to warto poświęcić parę minut na zapoznanie się z tą ofertą. Otwierając bezpłatne konto firmowe w mBanku mamy możliwość uzyskania limitu w koncie w wysokości 10 000 zł który może nam posłużyć jako kredyt na start. Warto jednak wspomnieć o tym że konto mBiznes to nie tylko limit na koncie ale również bezpłatne prowadzenie konta a więc konto które jest pozbawione opłat miesięcznych za prowadzenie. Możemy je wykorzystać również do przelewanie składek ZUS czy opłat do skarbówki i za przelewy takie nie będziemy płacić prowizji (opłata 0zł). Ponadto przez pierwsze 6 miesięcy od zawarcia umowy o konto możemy bezpłatnie korzystać z karty debetowej dołączonej do konta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *