Dwa kredyty gotówkowe

W ubiegłym roku wziąłem kredyt gotówkowy w banku, który obecnie jeszcze spłacam i jego ostatnie raty przypadają na pierwszą połowę przyszłego roku. W związku z tym że planuję w niedługim czasie malowanie kuchni pomyślałem że mógłbym za jednym razem kupić nową lodówkę. Czy jeśli spłacam już jeden kredyt to mam szanse na uzyskanie drugiego?

Jeżeli zależy nam na drugim kredycie gotówkowym w banku to możliwość jego uzyskania jak najbardziej mamy, pod warunkiem jednak że posiadamy odpowiednią zdolność kredytową która umożliwia nam spłacanie dwóch rat kredytów jednocześnie. Oczywiście taka zdolność zostanie oceniona przez bank na podstawie aktualnie uzyskiwanych dochodów pomniejszonych o spłacane raty kredytu.

O drugi kredyt możemy złożyć wniosek w banku w którym mamy już kredyt, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by wziąć go z innego banku. Oczywiście każdy z banków w którym złożymy wniosek o takich kredyt, dowie się o naszym zaciągniętym kredycie za pośrednictwem baz BIK (Biura Informacji Kredytowej) więc nawet nie próbujmy zatajać informacji na ten temat. Jeśli mamy odpowiednie dochody bank nie powinien nam robić problemów w celu przyznania kredytu, tym bardziej że rozchodzi się tu o nie dużą kwotę kredytu, przypuszczamy rzędu 1500-2000 zł.

Jeśli jednak nasze dochody nie są odpowiednio duże by otrzymać drugi kredyt gotówkowy, w celu zakupu lodówki możemy wykorzystać kartę kredytową która idealnie spełni swoją rolę w takim wypadku. Jeśli jej nie posiadamy możemy złożyć wniosek o jej wydanie w banku, najlepiej w tym w którym mamy wspomniany kredyt. Jeśli jednak dostaniemy decyzję odmowną możemy w takiej sytuacji zawnioskować o kartę kredytową wydawaną przez Vanquis Bank. Karty te są dostępne również dla tych osób które posiadają stosunkowo niskie dochody lub tak jak w tym przypadku mają zaciągnięty jeden kredyt w banku a mają problem z uzyskaniem drugiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *