Czy pożyczanie w Profi Credit jest bezpieczne?

Zainteresowała mnie oferta pożyczki w firmie Profi Credit, głównie z tego powodu że mają dostępne większe kwoty pożyczek niż w Providencie oraz tradycyjny cykl spłaty miesięczny. Przeczytałam jednak dużo różnych opinii na temat tych pożyczek i dużo z nich nie jest zbyt pochlebna. Czy pożyczenie w tej firmie jest bezpieczne, czy lepiej szukać innej oferty?

Opinie na temat takich firm jak Provident czy Profi Credit krążą rożne w internecie, jednak większość z nich pisana jest przez osoby które nie czytają dokładnie umowy bądź nie zapoznają się z harmonogramem spłat przed podpisaniem umowy i zaciągnięciem pożyczki.

Jeszcze inny przykład to osoby które nie spłacają takich pożyczek w terminie. Firmy pozabankowe podobnie jak banki za każde opóźnienia naliczają sobie dodatkowe opłaty więc trzeba liczyć się z tym że jeżeli nie będziemy regularnie spłacać rat pożyczki to koszt pożyczki ostatecznie może okazać się wyższy niż przewidziany w umowie czy na harmonogramie.

Jak więc pożyczać bezpiecznie w takich firmach jak Profi Credit? Przeczytajmy w pierwszej kolejności to co podpisujemy. Koszt pożyczki w takiej firmie jak Profi Credit będzie dużo wyższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu w banku więc z tym musimy się liczyć. Poprośmy jeszcze przed podpisaniem umowy o dokładny harmonogram spłaty pożyczki na którym będzie podana informacja o wysokości miesięcznej raty.

No i koniec końców – jeżeli już zdecydowaliśmy się na zaciągnięcie pożyczki pozabankowej czy to w Profi Credit czy w Providencie – spłacajmy raty terminowo a unikniemy problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *