Czy firmy takie jak Zaimo też sprawdzają bazy?

Nie ukrywam że mam problem z uzyskaniem kredytu a gotówka jest mi dosyć pilnie potrzebna. Składałem wniosek w kilku bankach ale w związku z nie ciekawą historią w BIK odmówiono mi udzielenia kredytu, nie dość tego mam jeszcze wpis w KRD jednak nie przez zadłużenia a przez głupią jazdę bez biletu komunikacją podmiejską. Ta druga rzecz z kolei utrudnia mi uzyskania kredytu pozabankowego. Słyszałem że dosyć dużej liczbie osób udało się uzyskać pożyczkę w firmie Zaimo – czy ta firma nie sprawdza tego typu baz?

O większej przyznawalności pożyczek Zaimo na tle innych firm pozabankowych również doszły nas słuchy i widocznie jest to prawdą. Nie oznacza to jednak że każda osoba składająca wniosek o pożyczkę w Zaimo ma zapewnione przyznanie pożyczki. Dzięki temu że firma udziela tzw. błyskawicznych pożyczek nie jest konieczne dokonywanie szczegółowych formalności jak to się ma w przypadku innych firm, ale Zaimo również ma swoje metody na ocenę zdolności pożyczkodawcy.

Firma Zaimo na pewno nie weryfikuje potencjalnych pożyczkobiorców pod kątem baz BIK (Biura Informacji Kredytowej) ponieważ póki co współpracę z tą bazą posiada nie wiele firm pozabankowych. Weryfikacja może być jednak przeprowadzona we wspomnianym KRD czy innym rejestru dłużników. Jednak to że znajdujemy się w takim czy innym rejestrze nie przekreśla naszych szans na uzyskania pożyczki w firmie.

Firma Zaimo posiada według zapewnień nowatorską ocenę zdolności kredytowej które nie ogranicza się tylko do sprawdzenia danych na nasz temat w KRD czy innej bazie ale obejmuje również inne formy weryfikacji które składają się na coś co firma nazwała technologią Big Data. Na podstawie wielu danych o kliencie dostępnych m.in za pośrednictwem internetu kreślony jest profil pożyczkobiorcy oraz jego potencjalna zdolność spłacania pożyczki bądź też w przypadku braku takiej zdolności – system odrzuca osoby mogące mieć problemy ze spłata pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *