Bezpłatna bezstykowa karta kredytowa PayPass

Słyszałam o możliwości uzyskania darmowej karty kredytowej w technologii PayPass z dostępnym limitem kredytowym. Czy za taką kartę kredytową pobierane są jakieś miesięczne opłaty czy też roczne? I jeszcze jedno pytanie – czy taką kartę będę mogła płacić za zakupy w sklepie czy też można nią wypłacać gotówkę z bankomatu?

Karty kredytowe w technologii PayPass czyli tzw. karty zbliżeniowe są dostępne już w ofertach większości banków. Za pomocą takiej karty możemy płatności za zakupy dokonywać zbliżeniowo nie wkładając karty do czytnika a tylko zbliżając ją do czytnika.

Jedną z ciekawszych propozycji posiada Alior Sync który nie pobiera żadnej opłaty za wydanie nam takiej karty kredytowej oraz posiada jeden z najdłuższych okresów bezodsetkowych dla transakcji bezgotówkowych wynoszący 58 dni. Opłata miesięczna za korzystanie z karty to 5 zł czyli rocznie koszt 60 zł. Możemy jednak uniknąć tej opłaty jeśli będziemy często korzystać z naszej karty a konkretnie wykonamy w bieżącym okresie rozliczeniowym min. 4 transakcje bezgotówkowe.

Limit na karcie kredytowej może wynosić nawet do 40 000 zł, jednak często uzależniony jest on od uzyskiwanych dochodów.

Za pomocą karty kredytowej możemy dokonywać zarówno transakcji bezgotówkowych takich jak płatność za zakupy w sklepach internetowych, aukcjach internetowych czy w tradycyjnych sklepach i hipermarketach jak również gotówkowych wypłacając potrzebną gotówkę w bankomacie. Należy jednak zaznaczyć że ta druga opcja będzie dla nas bardziej kosztowna ze względu na wyższe oprocentowanie dla transakcji gotówkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *