Potrzebna pożyczka 3000 zł na 2 miesiące

Mam dosyć nietypową potrzebę a mianowicie potrzebowałbym pożyczki 3000 zł którą szybko chciałbym spłacić a konkretnie w ciągu 2 miesięcy – mogą to być równe dwie raty lub całość wraz z odsetkami, prowizją spłacana po 2 miesiącach. W grę wchodzą raczej pożyczki pozabankowe ponieważ domyślam się że żaden bank nie udzieli mi tak krótkiego kredytu.

To prawda, banki unikają udzielania takich krótkoterminowych kredytów a nawet jeśli już jakiś bank zdecydowałby się na taki krok to na pewno wymagałby od nas dosyć dużej zdolności kredytowej.

Jednak bez problemu możemy 3000 zł na tak krótki okres pożyczyć z karty kredytowej wypłacając ją po prostu z dowolnego bankomatu. Co prawda taka pożyczka będzie posiadała wyższe oprocentowanie niż mielibyśmy użyć transakcji bezgotówkowej ale ani tak będzie to dla nas znacznie bardziej opłacalna operacja niż pożyczenie pożyczki pozabankowej.

Jeśli nie mamy karty kredytowej możemy złożyć wniosek przez internet o jej wydanie w praktycznie każdym banku. Najlepiej by był to bank w którym posiadamy konto bankowe na które spływa nasze wynagrodzenie albo też braliśmy wcześniej kredyt ponieważ wtedy mamy większe szanse że otrzymamy kartę bez dodatkowych zaświadczeń.

Jeśli nie uda nam się uzyskać karty kredytowej w banku możemy spróbować w Vanquis banku która wydaje karty kredytowe również osobom z nieco trudniejszą historią kredytową. Limit początkowy dla kart kredytowych Vanquis banku wynosi od 1 100 zł do 5 500 zł co powinno sprostać naszym oczekiwaniom.

Jeśli temat kart kredytowych nie wypali wtedy dopiero powinniśmy sprawdzić oferty firm udzielających pożyczki pozabankowe. Większość z nich tak wysokich kwot udziela jednak na dłuższy okres spłaty. W takich firmach jak Provident, Bocian czy Optima nie uzyskamy pożyczki na tak krótki okres spłaty.

Nie jesteśmy jednak w sytuacji bez wyjścia ponieważ pożyczkę 3000 zł z okresem spłaty 2 miesięcy uzyskamy z powodzeniem w Asa Kredyt i według tego co pokazał nam ich kalkulator pożyczka taka wcale nie będzie specjalnie droga jak na pożyczkę pozabankową (choć nadal propozycja wypłaty gotówki z karty będzie bardziej opłacalna). Z podobnej oferty będziemy mogli również skorzystać w firmach Zaimo oraz Incredit. W przypadku tej drugiej głównym założeniem otrzymania pożyczki jest wcześniejsze pożyczenie mniejszej pożyczki do 1000 zł i spłacenie jej w terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *