Spłacenie chwilówek – dochód z alimentów

Posiadam obecnie do spłacenia 5 chwilówek zaciągniętych w różnych firmach. Jestem osobą nie posiadającą udokumentowanego dochodu a jedynym udokumentowanym dochodem są alimenty w wysokości 900 zł. Czy są jakieś banki które zgodzą się udzielić mi pożyczki na spłacenie tych chwilówek. Ich łączna wartość już ponad 3000 zł.

W takiej sytuacji nie liczmy na pomoc ze strony banków, ponieważ raczej żaden bank nam w takiej sytuacji kredytu nie udzieli. Powinniśmy w takiej sytuacji również omijać z daleka firmy udzielające chwilówek ponieważ będziemy popadać w co raz większą pętle pożyczkową.

W takiej sytuacji jak ta celowalibyśmy w dwa rozwiązania a mianowicie pożyczka odnawialna w Vanquis Banku lub pożyczka konsolidacyjna w Providencie. Koszt tych pożyczek będzie zbliżony i na pewno będzie wyższy niż mielibyśmy podobny kredyt zaciągać drogą bankową, ale z drugiej strony koszty nie będą specjalnie przesadzone.

Wszystko zależy od tego w jakim terminie planujemy spłacić wspomniane zadłużenie. Provident może nam udzielić pożyczki konsolidacyjnej z okresem spłaty 45 lub 60 tygodni (co daje okres spłaty około 12 miesięcy). Pożyczki konsolidacyjne w tej firmie są udostępniane wyłącznie w opcji spłaty tygodniowej, jednak z możliwością zaciągnięcia jej w opcji Przelew dzięki czemu koszty pożyczki będą znacznie niższe od drugiej dostępnej opcji Domowej.

W przypadku Vanquis banku możemy wybrać początkowy okres spłaty 12 a nawet 24 miesięcy. W przypadku tej instytucji największym plusem jest to że możemy spłacać pożyczkę podobnie jak zadłużenie na karcie kredytowej. Spłacamy więc minimalną wyznaczoną kwotę a możemy też większą, wtedy kiedy możemy sobie na to pozwolić dzięki czemu szybciej spłacimy swoje zobowiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *