Spłacenie chwilówek – dochód z alimentów

Posiadam obecnie do spłacenia 5 chwilówek zaciągniętych w różnych firmach. Jestem osobą nie posiadającą udokumentowanego dochodu a jedynym udokumentowanym dochodem są alimenty w wysokości 900 zł. Czy są jakieś banki które zgodzą się udzielić mi pożyczki na spłacenie tych chwilówek. Ich łączna wartość już ponad 3000 zł.

W takiej sytuacji nie liczmy na pomoc ze strony banków, ponieważ raczej żaden bank nam w takiej sytuacji kredytu nie udzieli. Powinniśmy w takiej sytuacji również omijać z daleka firmy udzielające chwilówek ponieważ będziemy popadać w co raz większą pętle pożyczkową.

W takiej sytuacji jak ta celowalibyśmy w dwa rozwiązania a mianowicie pożyczka odnawialna w Vanquis Banku lub pożyczka konsolidacyjna w Providencie. Koszt tych pożyczek będzie zbliżony i na pewno będzie wyższy niż mielibyśmy podobny kredyt zaciągać drogą bankową, ale z drugiej strony koszty nie będą specjalnie przesadzone.

Wszystko zależy od tego w jakim terminie planujemy spłacić wspomniane zadłużenie. Provident może nam udzielić pożyczki konsolidacyjnej z okresem spłaty 45 lub 60 tygodni (co daje okres spłaty około 12 miesięcy). Pożyczki konsolidacyjne w tej firmie są udostępniane wyłącznie w opcji spłaty tygodniowej, jednak z możliwością zaciągnięcia jej w opcji Przelew dzięki czemu koszty pożyczki będą znacznie niższe od drugiej dostępnej opcji Domowej.

W przypadku Vanquis banku możemy wybrać początkowy okres spłaty 12 a nawet 24 miesięcy. W przypadku tej instytucji największym plusem jest to że możemy spłacać pożyczkę podobnie jak zadłużenie na karcie kredytowej. Spłacamy więc minimalną wyznaczoną kwotę a możemy też większą, wtedy kiedy możemy sobie na to pozwolić dzięki czemu szybciej spłacimy swoje zobowiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *