Provident – raty miesięczne

Mam pytanie związane z ofertą Providenta. Czytałem na waszych łamach że pożyczka Providenta w opcji przelew jest najtańsza spośród wszystkich ofert pożyczek pozabankowych. Na ich stronie widzę jednak że posiadają możliwość spłaty pożyczki tylko w ratach tygodniowych. Czy jest możliwość aby raty pożyczek Providenta spłacać w ratach miesięcznych?

Do tej pory opcja taka była nie możliwa a warto zaznaczyć że Providet udziela pożyczek na naszym krajowym rynku pożyczkowym już od kilkunastu lat. Choć do tej pory mogliśmy spłacać raty pożyczek Providenta w ratach tygodniowych to mogliśmy spłacać kilka rat z góry jeśli mieliśmy taką możliwość, zamiast spłacania jej tydzień w tydzień.

W ciągu ostatnich dni firma wprowadziła jednak nową opcję spłaty pożyczek czyli raty miesięczne. Jest to więc taka sama opcja spłata pożyczek jaką znamy z banków czy innych firm pozabankowych, udzielających pożyczek długoterminowych. Opcja spłaty w ratach miesięcznych dotyczy pożyczek do kwoty 8000 zł i może wynosić 3, 6 lub 12 miesiące.

Pod względem kosztów pożyczka z ratami miesięcznymi nie różni się jakoś znacząco od tej z ratami tygodniowymi. Oczywiście znacznie taniej wychodzi spłata pożyczki w opcji Przelew (samodzielna spłata rat pożyczki za pośrednictwem przelewów) niż w drugiej opcji zwanej Domową, ale o tym było wiadomo jeszcze przed wprowadzeniem rat miesięcznych.

Koszt pożyczki z ratą miesięczną możemy poznać jeszcze przed podpisaniem umowy – za pomocą symulacji dokonanej za pośrednictwem strony internetowej Providenta, wskazując kwotę pożyczki, okres spłaty oraz rodzaj spłaty (przelew lub domowa) poznamy dokładny koszt pożyczki oraz wysokość raty miesięcznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *