Pożyczka pozabankowa 5500 zł na 24 miesięcy

Posiadam nie najlepszy BIK i chciałbym uzyskać pozabankowo 5500 zł spokojnie spłacając na okres 24 miesięcy. Nie znajduje się w rejestrach dłużników, jedynie z BIK mam problem ponieważ w zeszłym roku kilku rat kredytu nie spłaciłem w terminie. Czekam na propozycje pożyczek.

W przypadku pożyczek pozabankowych w zasadzie większość firm nie sięga po historię BIK ponieważ skupia się na innych bazach jak BIG, KRD czy ERIF. Sprawdzimy więc gdzie pożyczenie 5500 na okres 2 lat wyjdzie nas najtaniej. Wśród tych sprawdzonych firm w których nie wydamy fortuny na spłatę pożyczki nie będziemy mieć jednak za dużego wyboru ponieważ większość firm jak Provident czy Zaimo udziela takich pożyczek z krótszym okresem spłaty.

Firmę którą my polecilibyśmy w pierwszej kolejności byłaby Takto Finanse jako że u niej otrzymamy zarówno określoną wyżej kwotę pożyczki jak i okres spłaty 24 miesięcy. Przy tym firma udziela pożyczek nie aż tak drogich w spłacie. Pożyczka 5500 zł rozłożona na okres 24 miesięcy kosztowałaby nas w Takto ok 8700 zł (łącznie do spłaty z wliczoną już pożyczoną kwotą) a rata miesięczna wynosiłaby 362 zł. Firma jest jednak nieco bardziej restrykcyjna niż np. Provident więc nie każdy ma szanse na uzyskanie u nich pożyczki. Wniosek jednak warto złożyć tym bardziej że koszt jaki poniesiemy przed uzyskaniem pożyczki to jedynie 1gr jako opłata weryfikacyjna.

W Providencie pożyczkę 5500 uzyskamy jedynie z okresem spłaty 60 tygodni, jednak jeśli mielibyśmy wziąść nieco mniejszą kwote 5000 zł to już mamy rozłożenie spłaty na 90 tygodni co daje nam już okres spłaty blisko 2 lata. Możemy więc pożyczyć w Providencie 5000 zł a brakujące 500 zł pożyczyć w jednej z firm udzielających chwilówek na okres 30 dni lub z dodatkowym przedłużeniem spłaty.

W Providencie jeśli zdecydujemy się na ofertę przelewową pożyczenie 5000 zł na okres 90 tygodni również jak na pozabankową ofertę będzie dosyć przystępne ponieważ łącznie będziemy mieli do spłaty 7560 zł a rata tygodniowa będzie wynosić 84,01 zł.

Jeśli nie uda nam się uzyskać pożyczki ani w Takto ani w Providencie to pozostaje nam w tym wypadku jeszcze Profi Credit ale tutaj koszt pożyczki będzie znacznie bardziej dla nas kosztowny ze względu na wysoką kwotę ubezpieczenia wliczoną w koszt pożyczki jaki stosuje ta firma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *