Pożyczka od becleansmih czyli pożyczka od Hindusów

Dostałem kilka dni temu na e-maila ofertę pożyczki o tytule „Oferta pożyczki stosuje się teraz” z bardzo atrakcyjnym i niespotykanym oprocentowaniem 2%. W mailu pisze że wystarczy przesłać drogą mailową nasze dane takie jak:

Imię i nazwisko:
Kraj:
stan:
Wiek:
Płeć:
Stan cywilny:
Kwota potrzebna:
Czas trwania kredytu:
Celem pożyczki:
Zawód:
Miesięczny dochód:
Tygodniowy Dochód:
Telefon kontaktowy:

podpisane: Dzięki, Mrs.Beclean Smith
Czy to poważna oferta czy kolejni naciągacze?

Nie należy takich maili traktować poważnie, choć nie jest to też typowy spam na który nie dostaniemy odpowiedzi. Po przesłaniu danych wymaganych w mailu najprawdopodobniej dostaniemy automatyczną odpowiedź że nasze dane zostały zweryfikowane i możemy uzyskać pożyczkę w takiej wysokości a otrzymamy ją za pośrednictwem Western Union Money Transfer. W tym celu wymagana będzie jednak wpłata zaliczki (najczęściej jest to kilkaset złotych). Jeśli wpłacilibyśmy im taką zaliczkę to od tego momentu zaczną się nasze schody ponieważ nie dość że pożyczki nie otrzymamy to bardzo możliwe że dostaniemy kolejnego maila z prośbą o wpłate pieniędzy.

Pamiętajmy więc – żadnych pożyczek od Nigeryjczyków, Hindusów i najelpiej wcale nie odpowiadać na maile sformułowane w dziwny sposób wyjęte jakby z jakiegoś translatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *