Pożyczka 3000 zł na zakup laptopa

Poszukuję pożyczki na zakup laptopa/notebooka do 3000 zł jednak interesują mnie wyłącznie pożyczki pozabankowe ponieważ bankowo nie mam szans ani na kredyt ani na system ratalny. Laptop jest mi potrzebny do prowadzonej przez mnie działalności a pożyczkę mógłbym spłacić w ratach w ciągu 12 miesięcy.

Poszukując dodatkowej gotówki na zakup jakiegoś sprzętu nie musimy od razu uderzać w pożyczki pozabankowe. W takiej jak ta sytuacji możemy postarać się o uzyskanie karty kredytowej w instytucjach patrzących nieco łaskawszym wzrokiem na naszą historię kredytową aniżeli banki. Mamy tu na myśli ofertę karty kredytowej w Vanquis Banku. Zakup towaru za pomocą karty kredytowej może być dla nas nieco tańszy w spłacie niż branie na ten cel kredytu czy pożyczki.

Ktoś mógłby zapytać – jeśli banki nie chcą mi dać kredytu ani karty kredytowej to dlaczego inny bank ma mi go dać? Ponieważ Vanquis to nie tradycyjny krajowy bank a brytyjski bank działający na terenie Polski i sam określający siebie jako bardziej przystępny dla osób z nie najlepszą historią kredytową, również tych znajdujących się w bazach BIK czy KRD. Oznacza to więc że jeśli mamy problem z uzyskaniem kredytu w bankach, to w Vanquis będziemy mieli na to nieco większe szanse.

Jakie są główne różnice? Na pewno nieco większe oprocentowanie niż w przypadku kart kredytowych udzielanych przez nasze banki. Poza tym większych różnic brak – też mamy okres bez odsetkowy wynoszący 56 dni co oznacza że w tym czasie możemy zwrócić całą pożyczoną kwotę bez dodatkowych odsetek (poza opłatą miesięczną za kartę). Limit na karcie może wynieść do 5500 zł więc spokojnie powinien zmieścić się w naszych kryteriach. Uzależniony jest on jednak od indywidualnej oceny osoby starające się o wydanie karty a więc jednym uda się uzyskać limit w tej maksymalnej wysokości a inni będą musieli się zadowolić mniejszą kwotą limitu.

Planując zakup laptopa a nie mogąc uzyskać na ten cel pożyczki czy karty kredytowej z banku rozwiązanie Vanquis wydaje nam się najbardziej sensowne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *