Jaki kredyt dla osoby z najniższa krajową?

Jestem osobą od kilku lat zatrudnioną na umowę o pracę na czas nieokreślony jednak nadal posiadająca na umowie wynagrodzenie na poziomie najniższej krajowej. Na jaki kredyt mogę liczyć w banku przy wynagrodzeniu w takiej wysokości?

Należy zacząć od tego że w każdym innym banku możemy dostać inną ofertę. Aby sprawdzić kilka ofert jednocześnie najlepiej wypełnić kilka wybranych wniosków do banków przez internet dzięki czemu zaoszczędzimy dużo czasu który normalnie stracilibyśmy na bieganie po placówkach bankowych. Najczęściej banki stosują następującą metodę 20 x (wysokość naszego wynagrodzenia) i tak powstaje maksymalna kwota kredytu jaki możemy uzyskać.

Tak więc jeśli nasze wynagrodzenie miesięczne netto wynosi 1200 zł to 20 x 1200 = 24 000 zł. Najczęściej od tej kwoty odejmowane są jeszcze kwoty rachunków jakie miesięcznie opłacamy i inne zobowiązania. Może być więc tak że w większości banków będziemy mogli otrzymać dużo niższą kwotę niż ta którą wyliczyliśmy powyżej.

Aktualnie będąc osobą zatrudnioną i otrzymującą wynagrodzenie na konto bankowe możemy wnioskować o kredyt przez internet dzięki czemu nie będzie potrzebna nasza fizyczna obecność w banku. Taką ofertę posiadają aktualnie takie banki jak mBank, Alior Sync oraz iGotówka.

Jedna myśl na temat “Jaki kredyt dla osoby z najniższa krajową?

  1. W bankach dostaniemy kredyt mając najniższą krajową, tyle że zdolność kredytowa w każdym jednym banku liczona jest inaczej. W jednym dostaniemy mniej, w drugim więcej i tak to wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *