Gdzie znaleźć kredyt na założenie firmy?

Nie posiadam jeszcze otwartej działalności gospodarczej ale przygotowuje się do otwarcia firmy zaraz na początku przyszłego miesiąca, wtedy też składamy wszystkie potrzebne wnioski. Czy gdy będę miał już zarejestrowaną firmę to od pierwszego dnia mogę składać wniosek o uzyskanie kredytu na założenie firmy i gdzie taki kredyt najlepiej wziąć?

Kredyty na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej udziela kilka banków i w zasadzie gdzie zdecydujemy się taki kredyt zaciągnąć zależy już od nas. Naszym zdaniem dobrym rozwiązaniem byłoby zaciągnięcie kredytu w tym banku w którym będzie otwierać konto firmowe. Jak wiadomo każda firma musi posiadać konto na działalność więc dobrze byłoby aby bank w którym takie konto otwieramy oferował również kredyty dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą.

MBANK

Bardzo dobrą ofertę pod tym kątem posiada mBank który poza tym że oferuje bezpłatne w wprowadzeniu konto firmowe to poza tym daje możliwość uzyskania limitu w koncie do 10 000 zł już od 1 dnia otwarcie konta firmowego. Co ważne za konto nie ponosimy żadnych opłat miesięcznych, poza tym mamy też bezpłatne przelewy do ZUS i US które co miesiąc będziemy wykonywać.

IDEA BANK

Dużo większą kwotę kredytów firmowych dla osób rozpoczynających działalność posiada Idea Bank w którym możemy uzyskać nawet do 350 tyś zł na ten cel i z długim okresem kredytowania wynoszącym nawet 10 lat. Kiedy pisaliśmy ten artykuł IB posiadał również promocję Rok bez ZUS’u w ramach której poza ty, że otrzymujemy środki na start bank pokrywa przez pierwszy rok nasze składki ZUS.

TAX CARE

Bardzo podobną ofertę kredytowania dla nowych firm posiada w swojej ofercie Tax Care. U nich również możemy uzyskać kredyt dla nowych firm bez ZUS’u przez pierwszy rok oraz pożyczkę bezzwrotną w trakcie której spłacamy tylko same odsetki od kredytu. Ta druga oferta skierowana jest do osób prowadzących działalność przynajmniej od 3 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *