Gdzie uzyskamy najwyższy kredyt hipoteczny?

Zaczynam z mężem poszukiwania kredytu hipotecznego na zakup mieszkania o wartości blisko 300 000 zł. Boimy się jednak że możemy nie otrzymać tak wysokiego kredytu ponieważ nie mamy wysokich dochodów – łącznie zsumowane to ok. 4000 zł netto, żadnych dodatkowych zobowiązań finansowych w postaci kredytów, pożyczek czy kart kredytowych nie posiadamy.

Kwota kredytu hipotecznego jaki uda nam się uzyskać w dużym stopniu zależy oczywiście od tego jaki posiadamy dochód, ale również od tego w jakim banku złożymy wniosek o taki kredyt. Jak pokazują rankingi portali finansowych takich jak Money.pl czy Bankier.pl banki stosują bardzo różną ocenę zdolności kredytowej. Przykładem niech będzie fakt że przy takich dochodach jak u Państwa w jednym banku nie otrzymamy więcej niż 250 000 zł, tak w innych bankach mamy szanse otrzymania kredytu hipotecznego w wysokości nawet powyżej 350 000 zł. Rozbieżność jak widać jest bardzo duża…

Jeżeli interesuje nas w tym wypadku kredyt mieszkaniowy ze spłatą 30 lat to jest duża szansa że kredyt taki uda nam się przy takich dochodach uzyskać. Oczywiście nie we wszystkich bankach spotkamy się z decyzja pozytywną, jednak w większości banków powinno się nam to udać. Według powszechnych informacji które możemy znaleźć w internecie największa zdolność kredytowa jest obliczana w takich bankach jak Alior Bank, Bank Pekao, Bank SGB czy Eurobank.

Jeżeli jednak nie chcemy do każdego z tych banków pukać z osobna, do tego przeraża nas fakt kompletowania dokumentów potrzebnych do uzyskania kredytu to możemy skorzystać z pomocy specjalistów takich jak doradcy finansowi którzy nie tylko pomogą nam znaleźć odpowiedni dla nas kredyt hipoteczny dopasowany do naszych zarobków, ale również pomogą w załatwieniu wszelkich potrzebnych formalności. Tego typu usługi świadczą takie firmy jak Open Finance, Expander czy Dom Kredytowy Notus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *