Gdzie uzyskamy najwyższy kredyt hipoteczny?

Zaczynam z mężem poszukiwania kredytu hipotecznego na zakup mieszkania o wartości blisko 300 000 zł. Boimy się jednak że możemy nie otrzymać tak wysokiego kredytu ponieważ nie mamy wysokich dochodów – łącznie zsumowane to ok. 4000 zł netto, żadnych dodatkowych zobowiązań finansowych w postaci kredytów, pożyczek czy kart kredytowych nie posiadamy.

Kwota kredytu hipotecznego jaki uda nam się uzyskać w dużym stopniu zależy oczywiście od tego jaki posiadamy dochód, ale również od tego w jakim banku złożymy wniosek o taki kredyt. Jak pokazują rankingi portali finansowych takich jak Money.pl czy Bankier.pl banki stosują bardzo różną ocenę zdolności kredytowej. Przykładem niech będzie fakt że przy takich dochodach jak u Państwa w jednym banku nie otrzymamy więcej niż 250 000 zł, tak w innych bankach mamy szanse otrzymania kredytu hipotecznego w wysokości nawet powyżej 350 000 zł. Rozbieżność jak widać jest bardzo duża…

Jeżeli interesuje nas w tym wypadku kredyt mieszkaniowy ze spłatą 30 lat to jest duża szansa że kredyt taki uda nam się przy takich dochodach uzyskać. Oczywiście nie we wszystkich bankach spotkamy się z decyzja pozytywną, jednak w większości banków powinno się nam to udać. Według powszechnych informacji które możemy znaleźć w internecie największa zdolność kredytowa jest obliczana w takich bankach jak Alior Bank, Bank Pekao, Bank SGB czy Eurobank.

Jeżeli jednak nie chcemy do każdego z tych banków pukać z osobna, do tego przeraża nas fakt kompletowania dokumentów potrzebnych do uzyskania kredytu to możemy skorzystać z pomocy specjalistów takich jak doradcy finansowi którzy nie tylko pomogą nam znaleźć odpowiedni dla nas kredyt hipoteczny dopasowany do naszych zarobków, ale również pomogą w załatwieniu wszelkich potrzebnych formalności. Tego typu usługi świadczą takie firmy jak Open Finance, Expander czy Dom Kredytowy Notus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *