Firmy pozabankowe – którą wybrać?

W związku z tym że zwątpiłam już że uda mi się uzyskać kredyt w banku ponieważ moje kolejne wnioski są odrzucane, postanowiłam że poszukam pomocy w firmach pozabankowych. Tu rodzi się jednak pytanie – w której firmie pożyczyć aby było to jak najbardziej korzystne dla mnie aby podpisując umowę nie władować się w jakąś bombę. Poszukiwana kwota to 2500 zł a okres spłaty może wynosić w przybliżeniu ok roku.

Wybierając pożyczkę w firmie pozabankowej faktycznie powinniśmy podejść do tematu rozsądnie, tym bardziej jeśli nie mamy rozeznania wśród firm udzielających tego rodzaju pożyczek. To że firma ma kolorowe reklamy w gazetach czy jest sponsorem jakiegoś charytatywnego wydarzenia nie zawsze może oznaczać że jest to firma w pełni bezpieczna, o czy wiele osób mogło się już przekonać na własnej skórze.

To jaką firmę udzielającą pożyczek pozabankowych warto wybrać zależy głównie od kwoty pożyczki oraz okresu spłaty. W takim przypadku jak powyższy według naszych informacji najkorzystniejsza może być pożyczka w firmie chyba najbardziej znanej spośród tych pozabankowych a mianowicie w Providencie. Tu jednak warte jest zaznaczenia że ta najbardziej korzystna opcja dostępna jest jedynie w Opcji Przelew. Ta opcja różni się od drugiej dostępnej opcji Domowej, tym że spłatę pożyczki regulujemy sami wysyłając raty pożyczki przelewem a nie odwiedza nas w tym celu pracownik Providenta, co do tej pory było standardem w ofercie firmy.

Oto jak wygląda w kosztach różnica pomiędzy obsługą domową a przelew dla pożyczki 2500 zł z okresem spłaty 45 tygodni. Jest to nieco mniej niż 12 miesięcy ale jeśli nie ten okres będzie dla nas za krótki możemy wybrać drugi wynoszący 60 miesięcy co daje okres powyżej 12 miesięcy.

Pożyczka Provident, kwota: 2500 zł, okres spłaty: 45 tygodni
Opcja przelew: tygodniowa rata 73,41 zł, całkowita suma do spłaty 3 303,27 zł
Opcja domowa: tygodniowa rata 103,36 zł, całkowita suma do spłaty 4 650,89 zł

Różnica w spłacie jak widać dosyć spora a podobnych kosztów pożyczki co w opcji przelew nie znajdziemy w ofercie pozostałych firm pozabankowych.

Dla przykładu podobną kalkulację dokonaliśmy w innej firmie świadczącej usługi pożyczek pozabankowych a mianowicie Takto Finanse. Możemy w niej uzyskać pożyczkę w wysokości 2500 zł z okres spłaty 12 miesięcy. W takim przypadku rata pożyczki kształtować się będzie na poziomie 342 zł a łącznie do spłaty powstanie kwota w wysokości 4104 zł. Atutem w przypadku Takto jest to że pożyczkę możemy mieć na swoim koncie w bardzo krótkim czasie a wszystkie formalności związane z pożyczką a w tym jej przelew na koncie powinny zamknąć się w przeciągu kilku godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *