Czy Zaimo sprawdza bazy BIK?

Poważnie zastanawiam się nad uzyskaniem pożyczki w Zaimo ponieważ ostatnio wprowadzili większe kwoty pożyczek i wydłużyli również okres spłaty. Mam jednak problem ponieważ nie mogę dostać normalnego kredytu z powodu negatywnego BIK. Orientujcie się czy Zaimo weryfikuje dane osób starających się o pożyczkę w bazach BIK?

Według naszych informacji na dzień dzisiejszy firma Zaimo nie sprawdza informacji na temat swoich potencjalnych klientów w bazach BIK, jednak weryfikuje dane w innych rejestrach jak Krajowy Rejestr Długów czy ERIF. Jak jednak możemy przeczytać na stronie firmy, wpis do tego typu instytucji nie przesądza o przyznaniu pożyczki, ponieważ firma posiada w pełni zautomatyzowany system który bierze pod uwagę wiele innych czynników i danych podejmując decyzję o przyznaniu pożyczki.

Warto nadmienić że choć do tej pory wiele firm pożyczkowych weryfikowała dane pożyczkobiorców głównie w rejestrach dłużników, to powoli ta sytuacja zaczyna się zmieniać i co raz więcej firmy udzielających pożyczek pozabankowych jest zainteresowana nawiązaniem współpracy w zakresie weryfikacji danych w BIK. Z bazy tej korzystają już takie firmy pożyczkowe jak Wonga, Vivus, Zaplo czy Hapi Pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *