Co to takiego pożyczka domowa?

W niektórych ofertach firm pożyczkowych znalazłem taką informację – pożyczka domowa. Co to konkretnie oznacza? Jestem osobą będącą na rencie po wypadku i mam problemy z poruszaniem się. Potrzebna jest mi pożyczka ok 7000-8000 zł ale nie na krótki okres czasu a przynajmniej na 12-18 miesięcy. Nie mam możliwości dopełnienia formalności poza mieszkaniem dlatego prosiłbym o informacje na temat takiej pożyczki oraz jak wyglądają koszta pozyskania takiej pożyczki?

Pożyczka domowa to pożyczka udzielana w miejscu zamieszkania. Wygląda to tak że umawiamy się z pracownikiem firmy pożyczkowej na spotkanie w naszym mieszkaniu czy domu na konkretny dzień i godzinę. Podczas spotkania ustala on z nami kwotę pożyczki oraz okres spłaty. Po jej uzyskaniu (pracownik dostarcza nam ją osobiście do rąk) spłata pożyczki odbywa się również u nas w w domu dzięki czemu nie musimy wychodzić z domu ani w celu dopełnienia formalności ani w celu dokonywania spłat rat pożyczki.

Pożyczka taka jest jednak dosyć kosztowna a aktualnie udzielają jej takie firmy jak Provident czy Bocian. Przykładowo jeśli będziemy chcieli uzyskać pożyczkę w wysokości 8000 zł w opcji domowej (Provident) to łączna suma do spłaty wyniesie nas blisko 16 000 zł czyli 2 x więcej niż pożyczyliśmy.

Dużo niższą ofertę otrzymamy w ramach pożyczki ze spłatą przelewem dzięki czemu sami będziemy mogli regulować raty np. za pomocą przelewu internetowego a do tego koszt pożyczki będzie dużo mniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *