Pożyczka pozabankowa 1000 zł – jakie warunki?

Interesuje mnie pożyczenie pożyczki pozabankowej w wysokości 1000 zł na okres 3 miesięcy. Jakie warunki trzeba spełnić aby taką pożyczkę uzyskać, czy też trzeba przedstawiać zaświadczenia o dochodach? Nigdy wcześniej nie brałam takich pożyczek dlatego proszę o przedstawienie szczegółów.

Warunki uzyskania pożyczki pozabankowej są różne w zależności od tego w jakiej firmie staramy się o taką pożyczkę pozabankową. Choć większość firm do uzyskania kwoty w wysokości 1000 zł nie będzie od nas wymagać przedstawiania wspomnianych zaświadczeń, to niektóre z nich o takie zaświadczenie mogą nas poprosić.

Najłatwiej uzyskamy pożyczkę pozabankową w firmach udzielających je w pełni drogą internetową a więc w przypadku chwilówek będą to takie firmy jak Vivus, Netcredit czy Via SMS a w przypadku firm udzielających pożyczek długoterminowych Zaimo czy Incredit. Te firmy udzielają pożyczek na zasadach mocno uproszczonych a czas oczekiwania na pożyczkę jest niemal ekspresowy. Składając wniosek o pożyczkę w tych firmach przykładowo o godzinie 10.00, pożyczkę o którą wnioskowaliśmy możemy mieć na koncie już 15 lub 20 minut później i sami się o tym przekonaliśmy 😉

Większość z tego typu firm nie wymaga przesyłania żadnych dokumentów, większość z nich nawet nie wysyła umowy a nawet nie wymaga od nas jej podpisywania. Na warunki umowy zgadzamy się elektronicznie a pozostałe szczegóły zostają ustalane telefonicznie i mailowo.

Co więc będzie potrzebne do uzyskania pożyczki 1000 zł pozabankowo? – przed złożenie wniosku o pożyczkę drogą internetową, warto przygotować sobie dowód osobisty ponieważ będziemy musieli spisać z niego część danych. Nie obędzie się również bez telefonu komórkowego oraz własnego konta bankowego z którego będziemy musieli przelać opłatę weryfikacyjną, choć w przypadku niektórych firm przelewanie opłaty weryfikacyjnej nie jest konieczne, o czym pisaliśmy już w jednym z naszych artykułów.

Po złożeniu wniosku i dokonaniu weryfikacji danych posiadacza rachunku, skontaktuje się z nami pracownik firmy w której złożyliśmy wniosek. Taka rozmowa nie potrwa dłużej niż 2-3 minuty w ramach której głównie potwierdzane są nasze dane wpisane w formularzu. Po rozmowie telefonicznej pozostaje już nam tylko czekać na potwierdzenie przyznania pożyczki które najczęściej przychodzi drogą sms’ową i mailową.

A gdzie pożyczyć pozabankowo 1000 zł na okres 3 miesięcy? Wybór mamy spory i jeśli zależy nam na szybkim uzyskaniu pożyczki i bez składania dokumentów potwierdzających nasze dochody, możemy spróbować skorzystać z ofert firm o których pisaliśmy wyżej. W przypadku chwilówek należy jednak pamiętać że aby wziąć pożyczkę ze spłatą w ciągu 3 miesięcy, będziemy musieli dwu krotnie wydłużyć termin spłaty o miesiąc, przez co zwiększy nam się koszt pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *