Pożyczka 1000 zł na umowę zlecenie

Jestem osobą pracującą na umowę zlecenie i posiadam umowę do końca czerwca przyszłego roku. Czy w takiej sytuacji mam jakieś szanse na uzyskanie kredytu w banku albo ewentualnie pożyczki pozabankowej. Szukam najtańszej możliwej opcji uzyskania pożyczki 1000 zł ze spłatą na okres 10 miesięcy.

Banki raczej nie chętnie udzielają kredytów osobom zatrudnionym na umowę zlecenie, tym bardziej jeśli jest ona zawarta na czas określony. Pomóc trochę w takiej sytuacji może nam posiadanie rozliczenia PIT za rok ubiegły (jeśli pracowaliśmy w tym czasie) a więc ogólnie sytuacja w której pracujemy na umowę zlecenie przynajmniej od 12 miesięcy lub więcej. Spośród znanych nam banków udzielających kredyty osobom posiadającym umowę zlecenie czy umowę o dzieło są Credit Agricole, mBank czy Alior Bank.

Jeśli złożenie wniosku o kredyt w banku nie przyniesie zamierzonego skutku, możemy skorzystać z usług firm pozabankowych. Jak już nie raz informowaliśmy na naszych łamach koszty takiej pożyczki będą wyższe od kredytu gotówkowego w banku, warto więc przed zaciągnięciem takiej pożyczki dokładnie sprawdzić jaki będzie łączny koszt kredytu zapoznając się z harmonogramem spłaty który mamy prawo otrzymać jeszcze przed podpisaniem umowy o pożyczkę.

Spośród firm pozabankowych najbardziej sensowną propozycję pożyczki 1000 zł otrzymamy w Providencie, tyle że nie znajdziemy tu okresu spłaty 10 miesięcy a do wyboru będziemy mieli albo nieco mniejszy w postaci 30 tygodni (około 7 miesięcy), najbardziej odpowiadający w tej sytuacji 45 tygodni (około 10 miesięcy) lub większy w postaci 60 tygodni (około 14 miesięcy). W przypadku tej pośredniej opcji a więc 45 tygodni łącznie do spłaty będziemy mieli 1 344,24 zł co nie jest jakąś koszmarnie dużą kwotą jak na pożyczką pozabankową. Jest ona jednak możliwa jedynie w opcji przelew (do tygodniowa spłata pożyczki za pomocą przelewów czy to przez internet czy w placówkach), więc o tym należy pamiętać starając się o pożyczkę w Providencie.

Poza Providentem jest też szereg innych firm które udzielą nam pożyczek pozabankowych na umowę zlecenie jak Asa Kredyt, Takto Finanse czy Zaimo jednak koszt tych pożyczek będzie już nieco wyższy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *